Česká města se snaží dohnat zpoždění, které mají oproti Evropě a zavádějí euroklíče a eurozámky. Díky nim mají lidé s handicapem a rodiče s malými dětmi snadnější přístup k čistým a funkčním toaletám, ale také výtahům či schodišťovým plošinám. K projektu se nejnověji připojil i Jirkov.

Speciální vložku odemykatelnou jen euroklíčem, chce město do konce roku zajistit na jirkovské poliklinice, v Kludského vile, kde je knihovna a dětské hřiště a také na zámku Červený Hrádek. „Do budoucna ještě připadá v úvahu instalace eurozámků v novém infocentru a po rekonstrukci i v objektu Komerční banky na centrálním náměstí,“ uvedl mluvčí města Vladimír Vacula.

 Ještě před jejich zřízením je možné vyzvednout na úřadě euroklíče, které pasují do všech eurozámků v České republice i v řadě Evropských států. Jedná se například o úřady, nádraží, čerpací stanice a obchodní centra. Nárok na ně mají držitelé průkazů s označením těžké postižení, zvlášť těžké postižení, držitelé WC karty, ale i lidé trpící diabetem, roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, nespecifickými střevními záněty či jinou závažnou nemocí.

Zdroj: https://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/polikliniku-zamek-i-kludskeho-vilu-da-jirkov-pod-eurozamek-20191029.html?fbclid=IwAR1A9_deUtAnUDqsEVbEOLQmNqsTUSDtLpAbM3vHk6lyYKzmF9iKBgGHPGE

Tiskova_zprava_Euroklicenka

Euroklíč v ÚSTECKÉM KRAJI

Osobám se zdravotním postižením jsou zdarma distribuovány a rodičům dětí do tří let zapůjčovány Euroklíče a ve veřejně přístupných budovách jsou zdarma osazovány Eurozámky.

Archa 777, z. s. – žádost o vydání euroklíče vyplníte u nás

Centrum přátelské celé rodině od pondělí do pátku 7:00 – 16:00
Mateřské centrum – Mikrojesle – Poradenství –
tel: 723 457 269 email: mcjirkov@seznam.cz

Sídlo:
Nám. Dr. E. Beneše 1772
Jirkov 431 11
Ústecký kraj